Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Walce i wały posiewne, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Wał strunowy wały DZIEKAN pojedyncze podwójne HELIOS GEPARD

Wał strunowy wały DZIEKAN pojedyncze podwójne HELIOS GEPARD

Rogóźnokujawsko-pomorskie 750 2019-02-06
znajdzto.pl / ... / Maszyny uprawowe / Walce
Wał strunowy Taurus uprawowy podwójny wały strunowe uprawowe na docisku BOMET

Wał strunowy Taurus uprawowy podwójny wały strunowe uprawowe na docisku BOMET

Rogóźnokujawsko-pomorskie 1 500 2019-02-06
znajdzto.pl / ... / Maszyny uprawowe / Walce
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu WALCE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu WALCE z miast:

Walce uprawowe


Walce uprawowe nazywane są także wałami uprawowymi. Urządzenia te służą m.in. do wyrównywania i ugniatania powierzchni zaoranej ziemi.


Producenci maszyn rolniczych oferują kilka rodzajów walców uprawowych, które różnią się między sobą szerokością roboczą, ciężarem, oporem wału, średnicą wału roboczego i ilością sekcji. Na rynku sprzedawane są walce gładkie lekkie lub ciężkie, pierścieniowe, Cambridge, Croskill, strunowe i Campbella. Ze względu na stopień nacisku walce uprawowe dzielimy na ugniatające, ugniatająco-kruszące i wgłębne. Rolą walca uprawowego jest przede wszystkim wyrównanie i przygniecenie gleby. Zabieg ten ma na celu przyśpieszenie osiadania ziemi, rozkruszenie grud ziemi. Walcowanie umożliwia lepsze nawilżenie gleby, natomiast przygniecione rośliny przed orką służą jako zielony nawóz, który zostaje w ten sposób lepiej wykorzystany. Przy glebach zadbanych nie ma potrzeby stosowania walcowania ziemi. Taka konieczność występuje, gdy ziemia jest bardzo zbrylona, w czasie suszy, chcemy przyśpieszyć osiadanie ziemi po orce przed siewem oraz na glebach uciążliwych w uprawie. Walce uprawowe występują w wersji zawieszanej lub zaczepianej i mogą posiadać od jednej do trzech sekcji, przy czym walce pierścieniowe mogą posiadać do pięciu sekcji.


Proszę czekać - ładowanie treści...