Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Inne maszyny do pasz, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Wialnia czyszczalnia do zboża czyszczarka do zboża Piecuch

Wialnia czyszczalnia do zboża czyszczarka do zboża Piecuch

Rogóźnokujawsko-pomorskie 10 000 2019-03-14
znajdzto.pl / ... / Inny sprzęt paszowy / sprzęt paszowy - inne
Rozdrabniacz bijakowy śrutownik ssąco- tłoczący ADRAF

Rozdrabniacz bijakowy śrutownik ssąco- tłoczący ADRAF

Rogóźnokujawsko-pomorskie 5 800 2019-03-06
znajdzto.pl / ... / Inny sprzęt paszowy / sprzęt paszowy - inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu SPRZĘT PASZOWY - INNE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu SPRZĘT PASZOWY - INNE z miast:

Produkcja pasz i ich wykorzystanie

 

Pasze mogą być pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub mineralnego. W zależności od profilu gospodarstwa w różnych proporcjach wykorzystuje się pasze treściwe i objętościowe.

 

Dobra kondycja i wydajność mleczna i mięsna zwierząt hodowlanych zależy w ogromnym stopniu do zadawania właściwie zbilansowanej paszy. Przy karmieniu zwierząt mlecznych duży udział w żywieniu stanowią pasze objętościowe z dodatkiem paszy treściwej. Trzodę chlewną karmi się z kolei głównie paszą treściwą z dodatkiem koncentratów. Dlatego też w gospodarstwach hodowlanych, które choć częściowo przygotowują paszę we własnym zakresie, niezbędnym elementem parku maszynowego jest śrutownik, który służy do rozdrabniania, miażdżenia i rozgniatania nasion. Gospodarstwa nastawione na produkcję mleka często zaopatrują się w wozy paszowe, które pozwalają na samodzielne opracowywanie składu paszy, optymalnie dobranego do potrzeb zwierząt będących na różnym etapie rozwoju. Na rynku dostępne są także całe linie do produkcji paszy oraz maszyny do zadawania paszy, które to znacznie przyśpieszają i ułatwiają proces karmienia zwierząt. Stosowanie wozów paszowych ma szczególne znaczenie w przypadku hodowli bydła mlecznego, gdzie pasze treściwe są jedynie uzupełnieniem diety. W przypadku zwierząt mlecznych posiadanie wozu paszowego jest niezbędne, niezależnie od przyjętego schematu karmienia – podawania pełnych porcji paszy lub ich dawkowania.

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...