Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Sieczkarnie rolnicze nowe i używane - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu SIECZKARNIE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu SIECZKARNIE z miast:

Sieczkarnię kupuj z głową

 

Pierwsze sieczkarnie pojawiły się w XIX wieku, co spowodowało przyśpieszenie procesu tworzenia sieczki. Stopniowo sieczkarnie wyparły narzędzia ręczne służące do robienia sieczki, podobne do kos zwane rzezakami.

Obecnie konstrukcje sieczkarni pozwalają na cięcie słomy, kukurydzy, trawy, roślin pastewnych. Sieczkarnie pozwalają na przygotowanie paszy dla zwierząt hodowlanych w sposób szybki i wydajny. Sieczkę stanowią rośliny pocięte na krótkie kawałki, które są dodatkiem do pasz dla kóz, owiec, koni i bydła. W celu poprawy smaku oraz przyswajalności sieczki poddaje się ją moczeniu, zaparzaniu, parowaniu, melasowaniu, kiszeniu, wapnowaniu, amoniakowaniu lub drożdżowaniu.

Obecnie na rynku dostępne są sieczkarnie samojezdne polowe, przyczepiane do ciągnika, a także stacjonarne, które trzeba napędzać ręcznie korbą, kieratem lub silnikiem elektrycznym. Sieczkarnie mogą także wchodzić w skład kombajnu. Wówczas w trakcie zbiorów następuje jednoczesne rozdrabnianie słomy na sieczkę. Są one jednak mniej wydajne niż sieczkarnie samojezdne.

Sieczkarnie polowe samojezdne przypominają z wyglądu kombajn, choć są krótsze i węższe oraz nie posiadają zbiornika na zbierany materiał. Za pomocą sieczkarni samojezdnych można zbierać rośliny na cele energetyczne lub paszowe, np. kukurydzę, słonecznik, różne gatunki traw, koniczyny, żyto kiszonkowe, wierzbę energetyczną. W trakcie pracy sieczkarni konieczny jest inny środek transportu do zbierania kiszonki, np. ciągnik z przyczepą. Często sieczkarnia wyposażona jest w różnego rodzaju przystawki. Do zbioru kukurydzy stosuje się przystawki, które mogą zbierać plon nawet z 9 rzędów. Do zbioru trawy z pól używa się natomiast podbieracza. Wymaga to jednak wcześniejszego skoszenia trawy, przetrząśnięcia jej i ułożenia na polu w wałki. Inną przystawką zbiera się z kolei żyto na kiszonkę. Najbardziej znanymi producentami sieczkarek polowych są Claas Jaguar, New Holland, John Deere, Fendt.

Alternatywą dla sieczkarek samojezdnych są sieczkarnie zaczepiane na ciągnik z przodu lub z tyłu. Podnośnik hydrauliczny pozwala regulować wysokość cięcia. Różna może być także długość cięcia słomy. Dodatkowo można zamontować przystawkę do kukurydzy lub podbieracz do traw. Niektóre modele wyposażone są w wykrywacze metalu i kamienie szlifierskie do ostrzenia noży.

Obecnie istnieje możliwość zakupu sieczkarni polowych samojezdnych oraz przyczepianych do ciągnika na portalach ogłoszeniowych z nowym i używanym sprzętem rolniczym. Sieczkarnię jednorzędową można kupić już za 3 tys. zł, samojezdną starszego typu za ok. 42 tys. zł.

 

 

 

 

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...