Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Pługi rolnicze, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Pług obracalny półzawieszany resor resorowy GIANT Agro- Masz pługi

Pług obracalny półzawieszany resor resorowy GIANT Agro- Masz pługi

Rogóźnokujawsko-pomorskie 127 400 2019-02-04
znajdzto.pl / ... / Sprzęt do pracy koniem pociągowym / Pługi rolnicze
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu PŁUGI ROLNICZE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu PŁUGI ROLNICZE z miast:

Pługi konne

 

Pługi należą do jednych z pierwszych urządzeń, które odczuwalnie usprawniły uprawę gleby. Przez wiele wieków orkę pługiem wykonywano przy użyciu siły pociągowej koni.

 

Mimo swojej prostej konstrukcji pługi przeszły na przestrzeni lat prawdziwą rewolucję w budowie. Z początku były to drągi z klinem, które wbijały się w ziemię. W I wieku p.n.e. pługi stały się mniej symetryczne, dzięki czemu powstał lemiesz odcinający glebę, a drewniana deska służyła za odkładnicę. Początkowo konstruowano pługi jednoskibowe i były to pługi konne lub zaczepiane do wołów. Niektóre typy pługów opierały się na koleśnicy, czyli dwukołowym wózku. Pługi wieloskibowe były natomiast zawsze zaopatrzone w wózek. W XVIII i XIX wieku pługi konne pojawiły się w kilku odmianach. Był więc pług rotherdamski, pług Baileya czy też pług Ransome'a. W Polsce do końca XIX wieku stosowano jeszcze pługi konne drewniane. Dużym przełomem było skonstruowanie pługa konnego jednoskibowego koleśnego w 1898 roku. W kolejnych latach pług konny był wyposażany w sprężynowy dyszel, który odciążał konia i amortyzował uderzenia kamieni. Jednym z największych pługów konnych był model, do którego zaprzęgano aż cztery konie. Obecnie pługi konne stanowią atrakcję turystyczną, którą można podziwiać w prywatnych i państwowych muzeach rolnictwa. Jednak tradycja orki pługiem konnym nie zaginęła. Obecnie każdego roku odbywają się międzynarodowe i lokalne konkursy w orce konnej.

 

 

 

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...