tagi opryskiwacze zawieszane
opryskiwacz
zobacz więcej
Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Opryskiwacze zawieszane, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (3)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Opryskiwacz zawieszany do ciagnika 300 400 L, 500 600 , 800 L 1000 L

Opryskiwacz zawieszany do ciagnika 300 400 L, 500 600 , 800 L 1000 L

Rogóźnokujawsko-pomorskie 2 439 2018-08-13
znajdzto.pl / ... / Opryskiwacze / Opryskiwacze zawieszane
opryskiwacz 800l lanca 15m pompa włoska dysze potrujne

opryskiwacz 800l lanca 15m pompa włoska dysze potrujne

Chełmżakujawsko-pomorskie 3 500 2018-08-10
znajdzto.pl / ... / Opryskiwacze / Opryskiwacze zawieszane
Sprzedam opryskiwacz

Sprzedam opryskiwacz

Żukczynpomorskie 700 2018-08-08
znajdzto.pl / ... / Opryskiwacze / Opryskiwacze zawieszane
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu OPRYSKIWACZE ZAWIESZANE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu OPRYSKIWACZE ZAWIESZANE z miast:

Opryskiwacze polowe zawieszane


Opryskiwacze rolnicze są maszynami, w których dokonały się największe zmiany, jeśli chodzi o ich konstrukcje, funkcjonalność i wydajność.


Postęp technologiczny w opryskiwaczach, niezależnie od typu, wynika z dążenia do maksymalnego wykorzystania środków ochrony roślin i nawozów oraz z troski o bezpieczeństwo samego operatora maszyny. Wśród polskich rolników większą popularnością cieszą się opryskiwacze zawieszane niż zaczepiane. Wynika to z niższej ceny tych pierwszych, bez strat na wydajności. Zbiorniki w opryskiwaczach zawieszanych mogą mieć od 300 do 1200 litrów. Utrudnieniem przy wyborze opryskiwacza zawieszanego jest często ograniczona moc ciągnika, a także konieczność dostosowania kształtu zbiornika opryskiwacza do wielkości ciągnika, w celu wyważenia środka ciężkości. Przykładowo przy ciągnikach o mocy do 30 kW zbiornik opryskiwacza zawieszanego nie może przekraczać 400 l. Może być także konieczność dociążenia przedniej osi ciągnika lub kół. Nierzadko ograniczeniem w opryskiwaczach zawieszanych jest także pojemność zbiornika. Wynika to zarówno z ograniczeń związanych z poruszaniem się ciężkich maszyn po drogach publicznych, jak i z dużego obciążenia na glebę zestawu ciągnika z opryskiwaczem. Wielu specjalistów z rynku rolnego przestrzega przed kupowaniem używanych opryskiwaczy zawieszanych z nieznanego źródła, gdyż często taka maszyna nie spełnia swojej funkcji ze względu na zużyte i psujące się elementy, a w konsekwencji opóźnia zabiegi i podraża koszty produkcji rolnej. 

Opryskiwacz zawieszany o niedużej pojemności może być umieszczony na ciągniku o średniej mocy. Jednak taki opryskiwacz o pojemności rzędu 1000 litrów potrzebuje ciągnika o mocy sporo ponad 100 KM.

 

Zawieszane opryskiwacze kojarzone są zwykle z pojemnością rzędu do 1000 litrów, ale na rynku są również modele o pojemności do 1800 litrów. Jednak nawet największe zawieszane opryskiwacze i tak są mniejsze od zaczepianych. Ponadto, co jest chyba równie ważne jak pojemność, opryskiwacze zawieszane wymagają więcej czasu na przygotowanie ich do pracy – zawieszenie na tylnym TUZ. Czy zatem opryskiwacze zawieszane odchodzą całkiem do lamusa? Nie, bo są przydatne szczególnie w gospodarstwach, które mają część pól w mniejszych kawałkach o nieregularnych kształtach. Zdecydowaną zaletą opryskiwaczy zawieszanych jest znacznie większa zwrotność, dlatego że nie mają dodatkowej osi wleczonej za ciągnikiem. Ponadto opryskiwacz zawieszany o tej samej pojemności zbiornika co zaczepiany przy oprysku wysokich roślin można dodatkowo podnieść wyżej na tylnym podnośniku ciągnika, pamiętając oczywiście o utrzymaniu pionu opryskiwacza. Zyskamy kilkadziesiąt centymetrów, których nijak nie można zyskać przy zaczepianym.

Dla rolników, którzy muszą przemieszczać się nawet kilkanaście kilometrów po drogach publicznych zaletą będzie to, że z opryskiwaczem zawieszanym mogą jechać szybciej niż z zaczepianym. W razie problemów z grzęźnięciem mając opryskiwacz zawieszany łatwiej jest wybrnąć z takich kłopotów. Warto jednak zauważyć, że taki sam opryskiwacz zawieszany i zaczepiany potrzebują skrajnie różnych ciągników. Zawieszany Rex 1218 wymaga ciągnika 150-konnego, natomiast jego zaczepiany odpowiednik Plus 1218 tego samego producenta pociągnie traktor 50-konny.


 
Proszę czekać - ładowanie treści...