tagi opryskiwacze zawieszane
opryskiwacz
zobacz więcej
Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Prace ślusarskie

Warszawa

1,00

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Opryskiwacze zawieszane, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (3)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Sprzedam opryskiwacz

Sprzedam opryskiwacz

Żukczynpomorskie 650 2019-05-12
znajdzto.pl / ... / Opryskiwacze / Opryskiwacze zawieszane
Opryskiwacz zawieszany 200 300 400 600 800 l Tolmet opryskiwacze

Opryskiwacz zawieszany 200 300 400 600 800 l Tolmet opryskiwacze

Rogóźnokujawsko-pomorskie 2 900 2019-05-11
znajdzto.pl / ... / Opryskiwacze / Opryskiwacze zawieszane
Opryskiwacz zawieszany opryskiwacze 300 L; 400 L; 500 L; 600 L; 800 L;

Opryskiwacz zawieszany opryskiwacze 300 L; 400 L; 500 L; 600 L; 800 L;

Rogóźnokujawsko-pomorskie 2 800 2019-05-11
znajdzto.pl / ... / Opryskiwacze / Opryskiwacze zawieszane
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu OPRYSKIWACZE ZAWIESZANE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu OPRYSKIWACZE ZAWIESZANE z miast:

Opryskiwacze polowe zawieszane


Opryskiwacze rolnicze są maszynami, w których dokonały się największe zmiany, jeśli chodzi o ich konstrukcje, funkcjonalność i wydajność.


Postęp technologiczny w opryskiwaczach, niezależnie od typu, wynika z dążenia do maksymalnego wykorzystania środków ochrony roślin i nawozów oraz z troski o bezpieczeństwo samego operatora maszyny. Wśród polskich rolników większą popularnością cieszą się opryskiwacze zawieszane niż zaczepiane. Wynika to z niższej ceny tych pierwszych, bez strat na wydajności. Zbiorniki w opryskiwaczach zawieszanych mogą mieć od 300 do 1200 litrów. Utrudnieniem przy wyborze opryskiwacza zawieszanego jest często ograniczona moc ciągnika, a także konieczność dostosowania kształtu zbiornika opryskiwacza do wielkości ciągnika, w celu wyważenia środka ciężkości. Przykładowo przy ciągnikach o mocy do 30 kW zbiornik opryskiwacza zawieszanego nie może przekraczać 400 l. Może być także konieczność dociążenia przedniej osi ciągnika lub kół. Nierzadko ograniczeniem w opryskiwaczach zawieszanych jest także pojemność zbiornika. Wynika to zarówno z ograniczeń związanych z poruszaniem się ciężkich maszyn po drogach publicznych, jak i z dużego obciążenia na glebę zestawu ciągnika z opryskiwaczem. Wielu specjalistów z rynku rolnego przestrzega przed kupowaniem używanych opryskiwaczy zawieszanych z nieznanego źródła, gdyż często taka maszyna nie spełnia swojej funkcji ze względu na zużyte i psujące się elementy, a w konsekwencji opóźnia zabiegi i podraża koszty produkcji rolnej. 

Opryskiwacz zawieszany o niedużej pojemności może być umieszczony na ciągniku o średniej mocy. Jednak taki opryskiwacz o pojemności rzędu 1000 litrów potrzebuje ciągnika o mocy sporo ponad 100 KM.

 

Zawieszane opryskiwacze kojarzone są zwykle z pojemnością rzędu do 1000 litrów, ale na rynku są również modele o pojemności do 1800 litrów. Jednak nawet największe zawieszane opryskiwacze i tak są mniejsze od zaczepianych. Ponadto, co jest chyba równie ważne jak pojemność, opryskiwacze zawieszane wymagają więcej czasu na przygotowanie ich do pracy – zawieszenie na tylnym TUZ. Czy zatem opryskiwacze zawieszane odchodzą całkiem do lamusa? Nie, bo są przydatne szczególnie w gospodarstwach, które mają część pól w mniejszych kawałkach o nieregularnych kształtach. Zdecydowaną zaletą opryskiwaczy zawieszanych jest znacznie większa zwrotność, dlatego że nie mają dodatkowej osi wleczonej za ciągnikiem. Ponadto opryskiwacz zawieszany o tej samej pojemności zbiornika co zaczepiany przy oprysku wysokich roślin można dodatkowo podnieść wyżej na tylnym podnośniku ciągnika, pamiętając oczywiście o utrzymaniu pionu opryskiwacza. Zyskamy kilkadziesiąt centymetrów, których nijak nie można zyskać przy zaczepianym.

Dla rolników, którzy muszą przemieszczać się nawet kilkanaście kilometrów po drogach publicznych zaletą będzie to, że z opryskiwaczem zawieszanym mogą jechać szybciej niż z zaczepianym. W razie problemów z grzęźnięciem mając opryskiwacz zawieszany łatwiej jest wybrnąć z takich kłopotów. Warto jednak zauważyć, że taki sam opryskiwacz zawieszany i zaczepiany potrzebują skrajnie różnych ciągników. Zawieszany Rex 1218 wymaga ciągnika 150-konnego, natomiast jego zaczepiany odpowiednik Plus 1218 tego samego producenta pociągnie traktor 50-konny.


 
Proszę czekać - ładowanie treści...