Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Opony, błotniki rolnicze i felgi do ciągników, części, używane i nowe - maszyny rolnicze maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Błotnik do Kubota przedni z tworzywa błotniki Kubot

Błotnik do Kubota przedni z tworzywa błotniki Kubot

Rogóźnokujawsko-pomorskie 80 2019-02-06
znajdzto.pl / ... / Części do ciągników / Opony, felgi
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu OPONY, FELGI z województw: Zobacz ogłoszenia z działu OPONY, FELGI z miast:

Dobre opony do ciągnika, czyli jakie?


Wybór odpowiednich opon do ciągnika jest równie ważne jak dobrze dopasowane opony w samochodzie. Opony wpływają bowiem na osiągi ciągnika i komfort pracy operatora.


Segment rynku zajmującego się produkcją opon i felg do ciągników rolniczych jest nadal mało doceniany przez polskich rolników. O ile opon do ciągników starszej generacji jest bardzo dużo na rynku, o tyle może być problem z wymianą opon w nowoczesnych ciągnikach zagranicznych producentów. Rolnicy często mają problem z wyborem opon, przede wszystkim jeśli chodzi o relację jakości do ceny i markę. Najczęściej w celu zaoszczędzenia rolnicy kupują tańsze opony lub opony bieżnikowane, co nie jest do końca bezpieczne, gdyż może skończyć się wywrotką ciągnika w przypadku strzelenia opony. Opony w ciągniku powinny być dobrane pod kątem wykonywanych prac. Uprawy międzyrzędowe wymagają zastosowania opon wąskich, w pracach leśnych sprawdzą się opony wytrzymałe, z dobrą przyczepnością i głębokim bieżnikiem, ale nie za duże, aby zachować przestrzeń między oponą a błotnikiem. Opony do orki nie muszą być tak wytrzymałe jak te do lasu, mogą mieć taką samą wielkość. Do przewożenia ładunków po drodze warto wybrać opony radialne z lekkim bieżnikiem, które stabilizują tor jazdy ciągnika. Opony diagonalne lepiej sprawdzają się natomiast w uprawach polowych, gdyż niszczą mniej upraw. W każdych warunkach polowych opony powinny zapewniać ciągnikowi równowagę i stabilną jazdę. Przyczepność i dociążenie można zwiększyć także przez wypełnienie opon wodą w sezonie letnim, a zimą płynem odpornym na zamarzanie. Podczas montażu opon należy zwrócić uwagę, która opona jest prowadząca, a która napędowa i pamiętać, aby ciśnienie w oponach nie było zbyt wysokie.

Proszę czekać - ładowanie treści...