Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Opony, błotniki rolnicze i felgi do ciągników, części, używane i nowe - maszyny rolnicze maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Błotnik do Kubota przedni z tworzywa błotniki Kubot

Błotnik do Kubota przedni z tworzywa błotniki Kubot

Rogóźnokujawsko-pomorskie 80 2018-08-13
znajdzto.pl / ... / Części do ciągników / Opony, felgi
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu OPONY, FELGI z województw: Zobacz ogłoszenia z działu OPONY, FELGI z miast:

Dobre opony do ciągnika, czyli jakie?


Wybór odpowiednich opon do ciągnika jest równie ważne jak dobrze dopasowane opony w samochodzie. Opony wpływają bowiem na osiągi ciągnika i komfort pracy operatora.


Segment rynku zajmującego się produkcją opon i felg do ciągników rolniczych jest nadal mało doceniany przez polskich rolników. O ile opon do ciągników starszej generacji jest bardzo dużo na rynku, o tyle może być problem z wymianą opon w nowoczesnych ciągnikach zagranicznych producentów. Rolnicy często mają problem z wyborem opon, przede wszystkim jeśli chodzi o relację jakości do ceny i markę. Najczęściej w celu zaoszczędzenia rolnicy kupują tańsze opony lub opony bieżnikowane, co nie jest do końca bezpieczne, gdyż może skończyć się wywrotką ciągnika w przypadku strzelenia opony. Opony w ciągniku powinny być dobrane pod kątem wykonywanych prac. Uprawy międzyrzędowe wymagają zastosowania opon wąskich, w pracach leśnych sprawdzą się opony wytrzymałe, z dobrą przyczepnością i głębokim bieżnikiem, ale nie za duże, aby zachować przestrzeń między oponą a błotnikiem. Opony do orki nie muszą być tak wytrzymałe jak te do lasu, mogą mieć taką samą wielkość. Do przewożenia ładunków po drodze warto wybrać opony radialne z lekkim bieżnikiem, które stabilizują tor jazdy ciągnika. Opony diagonalne lepiej sprawdzają się natomiast w uprawach polowych, gdyż niszczą mniej upraw. W każdych warunkach polowych opony powinny zapewniać ciągnikowi równowagę i stabilną jazdę. Przyczepność i dociążenie można zwiększyć także przez wypełnienie opon wodą w sezonie letnim, a zimą płynem odpornym na zamarzanie. Podczas montażu opon należy zwrócić uwagę, która opona jest prowadząca, a która napędowa i pamiętać, aby ciśnienie w oponach nie było zbyt wysokie.

Proszę czekać - ładowanie treści...