Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Młyny do mielenia zboża, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Gliwice Kotara przegroda zasłona z pasów PCW do młyna  bricozon. com

Gliwice Kotara przegroda zasłona z pasów PCW do młyna bricozon. com

Górki Śląskieśląskie 95 2018-12-04
znajdzto.pl / ... / Przechowywanie / Młyny
Olsztyn Mocny wózek- młynarka 150kg ALOS III

Olsztyn Mocny wózek- młynarka 150kg ALOS III

Olsztynwarmińsko-mazurskie 299 2018-12-04
znajdzto.pl / ... / Przechowywanie / Młyny
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu MŁYNY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu MŁYNY z miast:

Młyny do zboża

 

Nowoczesne młyny w niczym już nie przypominają drewnianych wiatraków i młynów wodnych, choć zasada ich działania oparta jest na tych samych mechanizmach.

 

Producenci maszyn rolniczych oferują młyny do mielenia wszystkich rodzajów zbóż, w tym żyta, pszenicy czy kukurydzy. Pierwsze młyny do mielenia zboża były napędzane wodą, która spadała na koło młyńskie, wprawiając je w ruch. Kolejnym etapem było pojawienie się w XII w. wiatraków. Długi czas młyny i wiatraki służyły do mielenia zboża, dopiero w okresie rozwoju rękodzielnictwa urządzenia te wykorzystywano do rozrabiania gliny, w kowalstwie czy stolarstwie. Obecnie młyny spotykane są nie tylko w rolnictwie, ale także w przemyśle. Ze względu na wykorzystany napęd młyny dzielimy na wodne, wiatrowe, parowe i elektryczne. Ze względu na rodzaj mielonego surowca można wyróżnić młyny zbożowe, wapienne i węglowe. Współczesne młyny mogą mielić materiał za pomocą stalowych kul. W młynach zbożowych tradycyjnie wykorzystuje się kamienie, tzw. żarna. Obecnie młyny nie przypominają już wiatraków, budzących tak duże zainteresowanie wśród turystów. Wydajne młyny napędzane są energią elektryczną i wykorzystywane są zarówno na skalę przemysłową, jak i na potrzeby mniejszych społeczności wiejskich. Młyny zachowujące najwyższą jakość ziaren, mielą zboże naturalnymi kamieniami przy zachowaniu mniejszej prędkości. Wysoka jakość ziaren i stopień ich zmielenia uzależniony jest także od tempa wsypywania zboża.

 

 


 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...