Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

Młyny do mielenia zboża, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Gliwice Kotara przegroda zasłona z pasów PCW do młyna  bricozon. com

Gliwice Kotara przegroda zasłona z pasów PCW do młyna bricozon. com

Górki Śląskieśląskie 95 2018-08-19
znajdzto.pl / ... / Przechowywanie / Młyny
Olsztyn Mocny wózek- młynarka 150kg ALOS III

Olsztyn Mocny wózek- młynarka 150kg ALOS III

Olsztynwarmińsko-mazurskie 299 2018-08-19
znajdzto.pl / ... / Przechowywanie / Młyny
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu MŁYNY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu MŁYNY z miast:

Młyny do zboża

 

Nowoczesne młyny w niczym już nie przypominają drewnianych wiatraków i młynów wodnych, choć zasada ich działania oparta jest na tych samych mechanizmach.

 

Producenci maszyn rolniczych oferują młyny do mielenia wszystkich rodzajów zbóż, w tym żyta, pszenicy czy kukurydzy. Pierwsze młyny do mielenia zboża były napędzane wodą, która spadała na koło młyńskie, wprawiając je w ruch. Kolejnym etapem było pojawienie się w XII w. wiatraków. Długi czas młyny i wiatraki służyły do mielenia zboża, dopiero w okresie rozwoju rękodzielnictwa urządzenia te wykorzystywano do rozrabiania gliny, w kowalstwie czy stolarstwie. Obecnie młyny spotykane są nie tylko w rolnictwie, ale także w przemyśle. Ze względu na wykorzystany napęd młyny dzielimy na wodne, wiatrowe, parowe i elektryczne. Ze względu na rodzaj mielonego surowca można wyróżnić młyny zbożowe, wapienne i węglowe. Współczesne młyny mogą mielić materiał za pomocą stalowych kul. W młynach zbożowych tradycyjnie wykorzystuje się kamienie, tzw. żarna. Obecnie młyny nie przypominają już wiatraków, budzących tak duże zainteresowanie wśród turystów. Wydajne młyny napędzane są energią elektryczną i wykorzystywane są zarówno na skalę przemysłową, jak i na potrzeby mniejszych społeczności wiejskich. Młyny zachowujące najwyższą jakość ziaren, mielą zboże naturalnymi kamieniami przy zachowaniu mniejszej prędkości. Wysoka jakość ziaren i stopień ich zmielenia uzależniony jest także od tempa wsypywania zboża.

 

 


 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...