tagi Ładowarki wielofunkcyjne
wózki widłowe
zobacz więcej
Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Ładowarki wielofunkcyjne, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ŁADOWARKI WIELOFUNKCYJNE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ŁADOWARKI WIELOFUNKCYJNE z miast:

Ładowarki uniwersalne

Podstawowy sprzęt rolniczy stosowany w gospodarstwach rolnych nie zawsze wystarcza do wykonania wszystkich prac na obszarze siedliska i poza jego terenem. W pracach gospodarskich idealnie sprawdzają się ładowarki uniwersalne, które znajdują zastosowanie w produkcji zwierzęcej, w pracach komunalnych, ziemnych i budowlanych.

 

Założeniem działania ładowacza jest jego wielofunkcyjność. Dzięki ładowaczowi rolniczemu istnieje między innymi możliwość usuwania obornika z budynku inwentarskiego, jego załadunek na przyczepę lub na rozrzutnik oraz przeładunek nawozu z płyty gnojowej na inny środek transportu. Ładowacz umożliwia także załadunek zbóż, węgla, koksu, nawozów sztucznych luzem lub w opakowaniach, ziemi czy piasku. Odpowiedni osprzęt umożliwia transport roślin okopowych, ziemniaków czy buraków cukrowych, materiałów objętościowych, np. siana i słomy w postaci kostek lub bel. Uniwersalność tych maszyn pozwala także wykonywać prace ziemne, np. kopanie rowów lub płytkich wykopów czy wyrównywanie gruntu. Ładowacze przystosowane są do przenoszenia dużych ciężarów, co bardzo ułatwia i przyspiesza proces załadunku oraz rozładunku na środek transportu. Praca z ładowaczem musi być bezpieczna, a maszyna musi stabilnie trzymać się podłoża. Ładowacze uniwersalne są zwrotne dzięki małemu promieniowi skrętu. Nadają się do jazdy na nawierzchniach gruntowych. Ich obsługa także nie powinna być problematyczna.

Producenci maszyn rolniczych starają się oferować rolnikom coraz nowsze maszyny o wielu zastosowaniach. Dobrym rozwiązaniem może być zakup miniładowarki, która posiada niewielkie wymiary. Miniładowarki napędzane są silnikiem spalinowym o mocy 10 KM, który wprawia w ruch zespoły robocze za pomocą pompy hydraulicznej. Udźwig minikoparki to 500kg, a wysokość podnoszenia wynosi od 1,6 do 2 m. Minikoparki sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach i wąskich korytarzach budynków inwentarskich. Mogą być wyposażone w widły do obornika, do kiszonki, czerpak i chwytak do bel.

Ceny ładowarek uniwersalnych na portalach ogłoszeniowych zaczynają się od ok. 20 tys. zł. Najczęściej oferowane są ładowarki marki John Deere, Manitou, JCB i Weidemann,

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...