tagi Ładowarki i koparki czołowe
wózki widłowe
zobacz więcej
Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Ładowarki i koparki czołowe, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ŁADOWARKI I KOPARKI CZOŁOWE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ŁADOWARKI I KOPARKI CZOŁOWE z miast:

Ładowarki i koparki czołowe

 

 

Współczesne gospodarstwa rolne oprócz podstawowego sprzętu rolniczego, jak ciągnik, glebogryzarka, brona, kosiarka, przetrząsacz i zgrabiarka, siewnik czy kombajn, posiadają także inne maszyny, które służą do prac pomocniczych. Do takich maszyn zaliczają się ładowarki i koparki czołowe.

 

Prace dodatkowe mogą być wykonywane na terenie siedliska, w budynku inwentarskim, magazynowym oraz poza terenem gospodarstwa, np. na użytkach rolnych. Maszyny pomocnicze pozwalają na zmechanizowanie prac, które dotychczas były wykonywane ręcznie. Najczęściej spotykanymi są ładowarki, koparki oraz spychacze. Stosowane przy usuwaniu obornika z budynków inwentarskich i ładowaniu na przyczepę bardzo przyśpieszają i ułatwiają prace, które wymagają dużego trudu, a często muszą być wykonywane codziennie. Ładowarki mogą służyć do załadunku nawozów stałych, np. obornika, torfu, ładowania nawozów mineralnych, zbierania pokosu. Sprawdzają się w pracach ziemnych – przy wykopach czy załadunku ziemi. Ładowacze mogą być samobieżne lub zaczepiane do ciągnika.

W gospodarstwach rolnych stosowane są ładowacze czołowe lub obrotowe. Te ostatnie nazywane są też chwytakowymi i są przyczepiane lub zawieszane na TUZ ciągnika. Najczęściej spotykane są ładowacze czołowe TUR. Osprzęt wymienny jest na tyle zróżnicowany, że ładowacz staje się maszyną uniwersalną do prac o różnym zakresie. Ładowacze czołowe są dostosowane do określonego typu ciągnika i tylko z takimi mogą współpracować. Osprzęt ładowacza mogą stanowić widły do obornika, do bel okrągłych, czerpak szczękowy do materiałów sypkich i uniwersalny, spychacz, chwytak do bel, widły do palet, wycinak do kiszonki itp. Przy bardziej rozbudowanym wyposażeniu układy hydrauliczne mogą być wyposażone w zespoły podnoszące, chwytające, obracające itp.

Ładowacze czołowe są przystosowane do pracy z większością ciągników o mocy od 30 do 180KM. Maksymalny udźwig wynosi od 400kg do 3t z możliwością podnoszenia na wysokość od 2,2 do 45 m. Oprócz uniwersalności zaletą ładowaczy jest ich prosta budowa i obsługa oraz niezawodność. Istnieje także możliwość szybkiej i łatwej wymiany osprzętu.

Na portalach ogłoszeniowych nie brakuje ofert sprzedaży używanych koparek i ładowarek czołowych. Można zakupić także łyżki hydrauliczne do koparek na żwir i piasek, do śniegu, chwytaki do drzewa, szufle, lemiesze śnieżne, rozdrabniacze pasz, widły do palet i do obornika czy podnośnik worków.

Proszę czekać - ładowanie treści...