Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Kultywatory rzędowe, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Agregat uprawowy kultywator brona lekka 1, 8- 3, 2m ROLEX AGRO- ACTIV

Agregat uprawowy kultywator brona lekka 1, 8- 3, 2m ROLEX AGRO- ACTIV

Pasturkaświętokrzyskie 1 500 2018-12-09
znajdzto.pl / ... / Maszyny uprawowe / Kultywatory rzędowe
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu KULTYWATORY RZĘDOWE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu KULTYWATORY RZĘDOWE z miast:

Kultywatory rzędowe


Pielęgnacja i dobra kondycja gleby pod uprawy zbóż i roślin wymaga regularnych zabiegów agrotechnicznych, w tym spulchniania gleby i odchwaszczania.


Kultywatory, podobnie jak brony czy pługi są urządzeniami uprawowymi, służącymi do spulchniania gleby oraz usuwania chwastów. W przeciwieństwie do pługa kultywator nie odwraca ziemi, a jedynie wzrusza jej warstwę na głębokości od 5 do 40 cm. Kultywatory wykorzystywane są po orce w celu rozkruszenia większych był, a także w przypadku gleby zleżałej celem jej spulchnienia. Kultywatory używane są także do wzruszenia ziemi przed orką, a także przed zasianiem poplonu. Urządzenia te znacznie ułatwiają dalsze zabiegi agrotechniczne. Podstawowym elementem roboczym kultywatora są zęby, które mogą być sprężynowe, półsztywne i sztywne. Obecnie kultywatory oferowane są najczęściej jako element agregatu uprawowego zaczepianego na TUZ ciągnika. Na rynku spotykane są kultywatory trzy i czterorzędowe. Doświadczenie pokazuje, że kultywatory 3-rzędowe ze sprężynowymi zębami rozmieszczonymi poprzecznie co 115 m i wzdłużnie 330 mm rzadziej się zapychają od kultywatorów 2-rzędowych z gęściej rozmieszczonymi zębami. Kultywatory 3-rzędowe są także bardziej funkcjonalne, gdyż można ich używać zarówno po orce, jak i w uprawie bezorkowej. Na rynku dostępne są także kultywatory rzędowe, które posiadają system utrzymujący głębokość spulchniania gleby na stałym poziomie, bez względu na ukształtowanie terenu.

Proszę czekać - ładowanie treści...