Wialnia czyszczalnia do zboża czyszczarka do zboża Piecuch

sprzęt paszowy - inne

Opis:

Zasada działania urządzenia według wynalazku polega na tym, że podczas transportowania zboża, poprzez dolne otwory przesłonięte sitami, zasysane jest powietrze wytwarzane przez wirnik wentylatora, które powoduje podnoszenie i wirowanie ziarna w przestrzeniach pracy przenośnika ślimakowego oraz wyciąganie zanieczyszczeń lżejszych od ziarna.

Przepływ powietrza przez urządzenie według wynalazku powoduje oczyszczenie transportowanego ziarna ale również w wyniku ruchu wirowego ziaren w komorach przestrzeni przenośnika ślimakowego, zmniejsza tarcie występujące podczas tradycyjnego przemieszczania sie ziaren w ślimaku transportowym. Manipulacja zasuwą regulacyjną powoduje wytwarzanie ciągu powietrza pozwalającego na czyszczenie bez sortowania ziarna lub przy zastosowaniu odpowiednich sit na sortowanie ziarna na grubsze i drobniejsze.

Zastosowanie wynalazku umożliwia transport ziarna zwłaszcza zboża z jednoczesnym oczyszczaniem transportowanego zboża. Wynalazek może mieć zastosowanie przede wszystkim do transportowania i oczyszczania ziarna zboża składowanego w elewatorach. Jedną z istotnych zalet maszyny jest możliwość oddzielenia całych ziaren od zanieczyszczeń takich jak: połówki ziaren, plewy, ziarna chwastów itp, dlatego przy młóceniu kombajnem możemy ustawić tak sita ze wszystkie te zanieczyszczenia trafią na przyczepę, a dopiero później przy czyszczeniu ziarna naszym urządzeniem oddzielone zostaną najlepsze ziarna od pozostałości.

Dane techniczne:
- długość: 6500 mm
- wysokość: zależna od kąta nachylenia
- szerokość: 1000 mm
- rozstaw kół: 2000 mm
- masa całkowita: 320 kg
- Silnik elektryczny wentylatora: 3 kW, 2950 obr/min
- silnik elektryczny ślimaka: 3 kW, 1400 obr/min
- napięcie znamionowe: 3-400 V/ 50 Hz
- max. kąt nachylenia: 25°
- wydajność przy czyszczeniu: 10t/h
- wydajność przy samym transporcie ziarna: 25 t/h
- przekątna króćca wylotu: 200 mm
- rodzaj pracy: ciągła
- pojemność zasypu: 50 l

Czyszczarka 6m cena 12050 zł

Praca maszyny :
https://www.youtube.com/watch?v=e7PHB4zdcV0&t=4s
https://www.youtube.com/watch?v=pX9uyxzxCrA

TRANSPORT OD 100 ZŁ


zadaj pytanie ogłaszającemu


Twój e-mail*
Twoja wiadomość*

najnowsze ogłoszenia w tej kategorii

Proszę czekać - ładowanie treści...