Powrót do wyników wyszukiwania Dodane 27 lutego 2020

Głębosz pług dłutowy bezorkowy Centaur dziekan

Inne

Opis:

Głębosz pług dłutowy bezorkowy spulchniacz CENTAUR został skonstruowany do głębokiej uprawy gleby w celu zlikwidowania tak zwanej podeszwy płużnej, zmniejszenia szkodliwego zagęszczenia gleby (poprzez mulczowanie) spowodowanego stosowaniem ciężkiego sprzętu rolniczego, intensywnymi zabiegami agrotechnicznymi, wpływem nawozów i środków chemicznych których efektem jest powstanie warstw trudno przepuszczalnych. Taka struktura gleby uniemożliwia prawidłowy rozwój roślin szczególnie głęboko korzeniących się takich między innymi jak: kukurydza, buraki cukrowe, rzepak, lucerna, koniczyna.

Regulowane w czterech pozycjach wielofunkcyjne zęby pozwalają dostosować kąt natarcia zęba do potrzeb i efektywnej pracy oraz prawidłowe spulchnianie gleb średnio-zwięzłych i zwięzłych do głębokości 60 cm. Zastosowane w budowie głębosza podwójne wały rurowe zębate faliste fi530-przód 460mm-tył podczas swojej pracy powodują rozbicie i drenaż wierzchniej czasami zaskorupionej warstwy gruntu, tym samym zwiększają jej przepuszczalność. Wyżej wymieniony głębosz może być użyty do bezorkowej uprawy roli z pozostałościami roślinnymi jak również może spulchniać przesuszone zleżałe gleby, może również zostać użyty do rekultywacji pastwisk i ugorów na wszystkich rodzajach gleb od lekkich do ciężkich.

Do płynnej hydraulicznej regulacji głębokości pracy głębosza w czasie jazdy z kabiny ciągnika zastosowano układ przegubowy z siłownikiem hydraulicznym zamontowany pomiędzy ramą słupic a tylnim modułem typu F2Z, który jest zbudowany z podwójnych wałów rurowych zębatych falistych do których dodano sekcje krusząco-ugniatającą zbudowaną z podwójnego wału strunowego lewo i prawo skrętnego wzmacnianego o średnicy fi320mm, pełnych przetłaczanych talerzy wału i rurach o całej długości wałka posiadającego 8 strun zębatych. Do regulacji nacisku pracy sekcji tylnego podwójnego wału strunowego zastosowano układ przegubowy z rozwiązaniem zastrzeżonym w UP RP tzw. wały wachaczowe z dociskiem zastosowane miedzy innymi w agregatach uprawowych HERKULES, APOLLO i wale strunowym HEROS.

Jest to w sumie maszyna wielofunkcyjna odpowiadająca wyzwaniom dzisiejszych czasów. Zgodnie z zasadą „ tak dużo zabiegów jak to konieczne, tak mało jak to możliwe ”. Dzięki takiej innowacyjnej budowie głębosza można sobie pozwolić na głęboszowanie, mulczowanie i uprawę gleby za jednym przejściem maszyny, co pozwala zaoszczędzić tak drogie paliwo i cenny czas.

Wyposażenie standardowe i podstawowe parametry:
1. Zabezpieczenie kołkowe ( zrywalne)
2. Dwa rzędy redlic z wymiennymi elementami roboczymi firmy KRAMP
3. Rozstaw korpusów regulowany
4. Lemiesze skrzydłowe boczne o regulowanej wysokości
5. Wymienne dwustronne dłuta
6. Gniazda śrub zrywalnych wykonane ze specjalnej samo hartującej stali.
7. Rama wykonana z profila 200x200x8-10
8. Głębokość pracy do 60cm
9. Prześwit pod ramą 85cm
10. Regulacja kąta natarcia redlic w czterech pozycjach
11. W wyposażeniu standardowym
a) podwójny wał rurowy falisty ( mulczujący) zastrzeżony w UP RP.
b) podwójny strunowy wał zębaty na wahaczu (rozwiązanie zastrzeżone w UP RP).
12. Płynnie hydraulicznie regulowana głębokość pracy z nowym rozwiązaniem zastrzeżonym w UP RP tj.
a) W stanie spoczynkowym tylny zespół wałów jest blisko redlic co jest ważne w trakcie transportu, a środek ciężkości przesuwa się w kierunku ciągnika.
b) Podczas pracy tylny zespół wałów oddala się od redlic zwiększając tym samym przestrzeń pomiędzy tymi dwoma podzespołami.

Dane techniczne:
- szerokość ramy 2,4m
- symbol GPDSC25F2Z2
- głębokość pracy do 60 cm
- szerokość robocza 1,5m
- ilość słupic 5
- masa 1500 kg
- zapotrzebowanie mocy 120-170 KM
- cena 21500 zł

Pozostałe dostępne szerokości:
- szer. 1,7m , szer.ramy 2,6m, 5 słupic, masa 1650 kg cena 24800 zł
- szer. 3,0m , szer.ramy 2,8m, 7 słupic, masa 1900 kg cena 31000 zł
- szer. 3,2m , szer.ramy 3,0m, 9 słupic, masa 2150 kg cena 35000 zł
- szer. 4,0m , szer.ramy 3,8m, 13 słupic, masa 2500 kg cena 41000 zł

KOSZT TRANSPORTU 200 ZŁ


zadaj pytanie ogłaszającemu


Twój e-mail*
Twoja wiadomość*

najnowsze ogłoszenia w tej kategorii

Proszę czekać - ładowanie treści...