tagi kosiarki ze wstępną obróbką paszy
kosiarka rotacyjna
zobacz więcej
Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Wille Racławickie
Wille Racławickie

Racławice

677 000

Kosiarki ze wstępną obróbką zboża i siana, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Roztrząsacz pokosów pokosu Z- 524 pokosowy

Roztrząsacz pokosów pokosu Z- 524 pokosowy

Rogóźnokujawsko-pomorskie 669 2021-01-17
znajdzto.pl / ... / Maszyny do pasz / Kosiarki ze wstępną obróbką paszy
Kosiarka dyskowa tylna Pronar Nowe kosiarki dyskowe

Kosiarka dyskowa tylna Pronar Nowe kosiarki dyskowe

Rogóźnokujawsko-pomorskie 21 600 2021-01-11
znajdzto.pl / ... / Maszyny do pasz / Kosiarki ze wstępną obróbką paszy
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu KOSIARKI ZE WSTĘPNĄ OBRÓBKĄ PASZY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu KOSIARKI ZE WSTĘPNĄ OBRÓBKĄ PASZY z miast:

Kosiarki ze wstępną obróbką paszy

 

Odpowiednie koszenie zielonki i pozostałości po zbożach jest jednym z ważniejszych elementów przy przygotowywaniu paszy dla zwierząt.

 

Właściwe koszenie wpływa na skład i jakość kiszonki lub sianokiszonki. Nowoczesne kosiarki łączą w sobie dokładność w kopiowaniu terenu, ochronę paszy oraz precyzję działania. Wszystkie zabiegi związane z przygotowywaniem paszy powodują straty. Na jakość i ilość zebranej zielonki ma wpływ wysokość koszenia, oddychanie roślin skoszonych, opady deszczu, jak i uszkodzenia mechaniczne powstałe przez pracujące maszyny. Straty mechaniczne wynikają głównie z obłamywania się części roślin w trakcie obróbki mechanicznej, np. roztrząsania, przetrząsania, zgrabiania, zbioru, załadunku, wyładunku czy transportu. Pierwszym etapem przygotowania paszy jest skoszenie materiału zielonego za pomocą kosiarki wyposażonej w noże tnące. Kosiarki, które wyposażone są w mechanizmy do wstępnej obróbki paszy, przyspieszają proces suszenia ściętej masy i umożliwiają szybszy jej zbiór z pola. Nie zawsze takie rozwiązanie jest korzystne, gdyż wstępna obróbka paszy powoduje także uszkadzanie roślin. Doświadczenie pokazuje, że do największych strat w zielonce dochodzi podczas przetrząsania, zgrabiania i innych zabiegów mechanicznych. Sposobem na ograniczenie strat w paszy jest dostosowanie parametrów pracy kosiarek i innych maszyn do rodzaju koszonego i zbieranego materiału, a także wybór terminu koszenia i zbioru z uwzględnieniem fazy rozwoju roślin i warunków atmosferycznych.

Proszę czekać - ładowanie treści...