tagi kosiarki ze wstępną obróbką paszy
kosiarka rotacyjna
zobacz więcej
Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Kosiarki ze wstępną obróbką zboża i siana, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Roztrząsacz pokosów pokosu Z- 524 pokosowy

Roztrząsacz pokosów pokosu Z- 524 pokosowy

Rogóźnokujawsko-pomorskie 619 2019-09-03
znajdzto.pl / ... / Maszyny do pasz / Kosiarki ze wstępną obróbką paszy
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu KOSIARKI ZE WSTĘPNĄ OBRÓBKĄ PASZY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu KOSIARKI ZE WSTĘPNĄ OBRÓBKĄ PASZY z miast:

Kosiarki ze wstępną obróbką paszy

 

Odpowiednie koszenie zielonki i pozostałości po zbożach jest jednym z ważniejszych elementów przy przygotowywaniu paszy dla zwierząt.

 

Właściwe koszenie wpływa na skład i jakość kiszonki lub sianokiszonki. Nowoczesne kosiarki łączą w sobie dokładność w kopiowaniu terenu, ochronę paszy oraz precyzję działania. Wszystkie zabiegi związane z przygotowywaniem paszy powodują straty. Na jakość i ilość zebranej zielonki ma wpływ wysokość koszenia, oddychanie roślin skoszonych, opady deszczu, jak i uszkodzenia mechaniczne powstałe przez pracujące maszyny. Straty mechaniczne wynikają głównie z obłamywania się części roślin w trakcie obróbki mechanicznej, np. roztrząsania, przetrząsania, zgrabiania, zbioru, załadunku, wyładunku czy transportu. Pierwszym etapem przygotowania paszy jest skoszenie materiału zielonego za pomocą kosiarki wyposażonej w noże tnące. Kosiarki, które wyposażone są w mechanizmy do wstępnej obróbki paszy, przyspieszają proces suszenia ściętej masy i umożliwiają szybszy jej zbiór z pola. Nie zawsze takie rozwiązanie jest korzystne, gdyż wstępna obróbka paszy powoduje także uszkadzanie roślin. Doświadczenie pokazuje, że do największych strat w zielonce dochodzi podczas przetrząsania, zgrabiania i innych zabiegów mechanicznych. Sposobem na ograniczenie strat w paszy jest dostosowanie parametrów pracy kosiarek i innych maszyn do rodzaju koszonego i zbieranego materiału, a także wybór terminu koszenia i zbioru z uwzględnieniem fazy rozwoju roślin i warunków atmosferycznych.

Proszę czekać - ładowanie treści...