Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Inne kosiarki używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Roztrząsacz Pokosów pokosu Z- 524 do kosiarki rotacyjnej CE POLSKI

Roztrząsacz Pokosów pokosu Z- 524 do kosiarki rotacyjnej CE POLSKI

Rogóźnokujawsko-pomorskie 599 2019-03-12
znajdzto.pl / ... / Kosiarki łąkowe / Kosiarki łąkowe - inne
Kosiarka kosiarki sadownicze 1, 2m 1, 4m Selmar

Kosiarka kosiarki sadownicze 1, 2m 1, 4m Selmar

Rogóźnokujawsko-pomorskie 4 600 2019-03-08
znajdzto.pl / ... / Kosiarki łąkowe / Kosiarki łąkowe - inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu KOSIARKI ŁĄKOWE - INNE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu KOSIARKI ŁĄKOWE - INNE z miast:

Koszenie użytków zielonych pod produkcję sianokiszonki

 

Produkcja sianokiszonki jest obecnie bardzo powszechną i popularną metodą konserwacji paszy dla zwierząt hodowlanych.

 

Wpływ na dobrostan bydła mięsnego i mlecznego ma skład masy zielonej, co z kolei jest w dużym stopniu zależne od fazy wzrostu koszonych roślin. Najwyższą wartość odżywczą wykazuje sianokiszonka złożona z mieszanek koniczyny czerwonej, białej, lucerny siewnej, mieszańcowej i komonicy. Wbrew pozorom osiągnięcie wysokiego wzrostu przez rośliny nie oznacza, że są one bardziej wartościowe dla bydła. Dlatego koszenie powinno być przeprowadzone w momencie, gdy rośliny kumulują w sobie najwięcej witamin, składników mineralnych, są najsmaczniejsze i najlepiej trawione przez zwierzęta. Koszenie traw powinno się odbywać od wschodów do kłoszenia się głównych gatunków traw. Dla roślin motylkowych optymalnym okresem koszenia będzie faza pączkowania do początku kwitnienia. Rośliny strączkowe powinny być koszone w fazie strąka płaskiego, a mieszanki zbożowe w fazie dojrzałości mlecznej ziarna owsa lub jęczmienia. Wcześniejsze koszenie zielonki oznacza przeważnie uzyskanie mniejszej ilości masy zielonej, ale o większej wartości odżywczej. Przeciąganie decyzji o skoszeniu zielonki prowadzi do zebrania większej ilości roślin zdrewniałych. Na stopień pobierania przez zwierzęta zielonki ma także pora koszenia. Uważa się, że trawy skoszone rano są chętniej zjadane przez bydło. Skoszona masa musi być w ciągu 1-2 dni załadowana do silosu lub pryzmy i zabezpieczona. Sianokiszonki w belach owijane są natomiast folią.

 

 

 

 

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...