Firmy branży rolniczej prężnie rozwijają się na rynku polskim i z roku na rok poszerzają swoją ofertę o nowe produkty i usługi. Przedsiębiorcy, którzy planują wejść na rynek z ofertą maszyn rolniczych lub usługami dla rolników, nadal mają duże możliwości osiągnąć sukces na tym polu.

Jeszcze kilka lat temu polskie gospodarstwa zaopatrzone były tylko w podstawowe maszyny rolnicze, jak pług, bronę, przyczepę, sieczkarnię oraz ciągnik, który był wykorzystywany do lekkich, jak i ciężkich prac polowych, transportowych, czy nawet prac leśnych.

Obecnie rynek rolniczy rozwinął się do tego stopnia, że na każdym etapie prac polowych rolnik może korzystać z pomocy mniej lub bardziej zaawansowanych maszyn rolniczych. Co roku producenci wypuszczają na rynek coraz bardziej zaawansowany sprzęt rolniczy, np. przetrząsaczo-zgrabiarki, agregaty uprawowo-siewne czy kombajny wielozadaniowe, dzięki którym prace polowe stają się łatwiejsze, szybsze i wydajniejsze. Nowoczesność sprzyja rolnictwu - zwiększa się komfort i wyciszenie kabin, w których rolnik przebywa nierzadko po kilkanaście godzin na dobę. Dzięki wysokiemu stopniu zmechanizowania prac polowych zadania wykonywane są szybciej, sprawniej, wydajniej, co przekłada się na ekonomię gospodarstwa, zwiększając jego zyski.

Na polskim rynku rolniczym sprzedawane są maszyny marek, które sprawdzają się w polskich warunkach od lat. Rolnicy często poszukują maszyn nowoczesnych, ale nie naszpikowanych elektroniką. Przedstawiciele znanych marek i sprzedawcy maszyn rolniczych oferują zarówno nowe, jak i używane rozrzutniki i roztrząsacze Krone, Rolland, kombajny zbożowe Fortschritt, New Holland, Bizon, Claas Dominator, rozsiewacze Amazone, Lely, pługi Rabewerk, Overum, ciągniki Massey Ferguson, John Deere, Renault, siewniki Kuhn, Amazone, Sulky, kultywatory Kverneland, agregaty uprawowe Lely, prasy John Deere.

Firmy zajmujące się profesjonalnie sprowadzaniem maszyn rolniczych oferują profesjonalne doradztwo w zakresie doboru maszyn na potrzeby konkretnego gospodarstwa, transport maszyn, dodatkowy serwis pogwarancyjny, części zamienne, a także usługi rolnicze, jak np. orkę, sianie, suszenie ziarna, usługi prasą zwijającą, kiszenie w rękawie, koszenie kosiarką, itp.

Proszę czekać - ładowanie treści...