tagi inny sprzęt paszowy
kosiarka dyskowa
zobacz więcej
Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
SKUP ŻYTA

Sadki

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

SKUP ŻYTA

Sadki

Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Inny sprzęt paszowy, używany i nowy - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Kuhn 2050 Wybierak wycinak do kiszonki

Kuhn 2050 Wybierak wycinak do kiszonki

Zagnańskświętokrzyskie 3 900 PLN 2018-05-20
znajdzto.pl / ... / Inny sprzęt paszowy / sprzęt paszowy - inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu INNY SPRZĘT PASZOWY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu INNY SPRZĘT PASZOWY z miast:

Tendencje w rozwoju wozów paszowych

 

Wozy paszowe na przestrzeni lat przeszły istotne zmiany konstrukcyjne. Dotyczą one głównie rozmieszczenia mechanizmu mieszającego, materiału, z którego są wykonane i wyposazenia.

 

Wozy paszowe są jednym z ważniejszych elementów wyposażenia gospodarstwa hodowlanego. Dzięki wozom paszowym można w szybki sposób przygotować mieszankę paszy i zadać ją ściśle w określonych porcjach, co wpływa na lepsze wykorzystanie paszy i oszczędność w jej produkcji. Pierwsze wozy paszowe posiadały mieszadła ślimakowe umieszczone poziomo wzdłuż dłuższego boku wozu. Obecnie w wozach paszowych stosuje się pionowe rozmieszczenie mieszadeł ślimakowych, co wpływa na mniejszą awaryjność mechanizmu i zwiększa efektywność mieszania różnych materiałów. Zmiany konstrukcyjne w wozach paszowych dotyczą także kształtu wałów śrubowych mieszających i ich prędkości obrotowej. Montowane są także nowe typy noży docinających dłuższe fragmenty paszy. Przemianie uległy materiały, z których wytwarzane są wozy paszowe. Obecnie są one wykonywane ze stali standardowej, jakościowej lub drobnoziarnistej. Ta ostatnia oznacza się znacznie większą wytrzymałością na ścieranie od pozostałych. W wozach paszowych opcjonalnie może być montowanych szereg innych rozwiązań technicznych, np. ślimaki mieszające z mieszaniem impulsowym, bezprzewodowy system ważenia, wsporniki hydrauliczne, skrzynie przekładniowe, długie noże czy hydrauliczne przeciwostrza.

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...