tagi inny sprzęt paszowy
kosiarka dyskowa
zobacz więcej
Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Inny sprzęt paszowy, używany i nowy - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Rozdrabniacz bijakowy śrutownik ssąco- tłoczący ADRAF

Rozdrabniacz bijakowy śrutownik ssąco- tłoczący ADRAF

Rogóźnokujawsko-pomorskie 5 800 2019-06-12
znajdzto.pl / ... / Inny sprzęt paszowy / sprzęt paszowy - inne
Wialnia czyszczalnia do zboża czyszczarka do zboża Piecuch

Wialnia czyszczalnia do zboża czyszczarka do zboża Piecuch

Rogóźnokujawsko-pomorskie 10 000 2019-06-08
znajdzto.pl / ... / Inny sprzęt paszowy / sprzęt paszowy - inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu INNY SPRZĘT PASZOWY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu INNY SPRZĘT PASZOWY z miast:

Tendencje w rozwoju wozów paszowych

 

Wozy paszowe na przestrzeni lat przeszły istotne zmiany konstrukcyjne. Dotyczą one głównie rozmieszczenia mechanizmu mieszającego, materiału, z którego są wykonane i wyposazenia.

 

Wozy paszowe są jednym z ważniejszych elementów wyposażenia gospodarstwa hodowlanego. Dzięki wozom paszowym można w szybki sposób przygotować mieszankę paszy i zadać ją ściśle w określonych porcjach, co wpływa na lepsze wykorzystanie paszy i oszczędność w jej produkcji. Pierwsze wozy paszowe posiadały mieszadła ślimakowe umieszczone poziomo wzdłuż dłuższego boku wozu. Obecnie w wozach paszowych stosuje się pionowe rozmieszczenie mieszadeł ślimakowych, co wpływa na mniejszą awaryjność mechanizmu i zwiększa efektywność mieszania różnych materiałów. Zmiany konstrukcyjne w wozach paszowych dotyczą także kształtu wałów śrubowych mieszających i ich prędkości obrotowej. Montowane są także nowe typy noży docinających dłuższe fragmenty paszy. Przemianie uległy materiały, z których wytwarzane są wozy paszowe. Obecnie są one wykonywane ze stali standardowej, jakościowej lub drobnoziarnistej. Ta ostatnia oznacza się znacznie większą wytrzymałością na ścieranie od pozostałych. W wozach paszowych opcjonalnie może być montowanych szereg innych rozwiązań technicznych, np. ślimaki mieszające z mieszaniem impulsowym, bezprzewodowy system ważenia, wsporniki hydrauliczne, skrzynie przekładniowe, długie noże czy hydrauliczne przeciwostrza.

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...