Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Sprzęt do pracy koniem pociągowym, używany i nowy - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Przegroda kurtyna z pasów PCW do budynków gospodarskich  bricozon. com

Przegroda kurtyna z pasów PCW do budynków gospodarskich bricozon. com

Hajnówkapodlaskie 95 2019-02-13
znajdzto.pl / ... / Sprzęt do pracy koniem pociągowym / Inne sprzęty
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu INNE SPRZĘTY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu INNE SPRZĘTY z miast:

Powrót koni pociągowych do rolnictwa

 

Użytkowanie koni w rolnictwie w wielu gospodarstwach rolnych odeszło do lamusa, kojarząc się zacofaniem i strachem przed mechanizacją.

 

Wielu działaczy z kręgów rolniczych stara się o przywrócenie wysokiej pozycji koniom pociągowym w pracach rolnych. Konie pociągowe mają długą tradycję w polskim rolnictwie, uważa się jednak, że powinny być one bardziej doceniane także teraz, w dobie postępującej mechanizacji rolnictwa. Środowiska rolnicze działające na rzecz przywrócenia koni pociągowych do polskiego rolnictwa wskazują, iż wykorzystanie koni w pracach polowych przynosi korzyści dla środowiska, gdyż jest po prostu ekologiczne. Żywność wytworzona w ten sposób jest zdrowsza, nie wspominając o pozytywnym wpływie obecności zwierzęcia na człowieka. Uważa się, że powrót koni pociągowych powinien być doskonałym rozwiązaniem dla małych i średnich gospodarstw. Okazuje się także, że nie tylko w Polsce odradza się nurt powrotu konia do krajobrazu rolniczego. Konie pociągowe wykorzystywane są już w Anglii, Francji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Niektórzy twierdzą, że praca konia jest także bardziej ekonomiczna niż to ma miejsce przy wykorzystaniu traktorów. W podtrzymaniu tradycji konia pociągowego w rolnictwie pomagają naukowcy, którzy opracowują nowe konstrukcje maszyn rolniczych, w dużym stopniu ułatwiające koniom prace polowe.

 


Proszę czekać - ładowanie treści...