Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Inne urządzenia rolnicze do przechowywania, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (3)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Suwałki Kotara zasłona przegroda PCW do chlewni   bricozon. com

Suwałki Kotara zasłona przegroda PCW do chlewni bricozon. com

Suwałkipodlaskie 95 2019-02-13
znajdzto.pl / ... / Przechowywanie / Inne
Rury do dmuchawy kolano rura

Rury do dmuchawy kolano rura

Rogóźnokujawsko-pomorskie 100 2019-02-07
znajdzto.pl / ... / Przechowywanie / Inne
skrzynki plastikowe

skrzynki plastikowe

Gdyniapomorskie 2,00 2019-02-01
znajdzto.pl / ... / Przechowywanie / Inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu INNE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu INNE z miast:

Systemy przechowywania w rolnictwie

 

Właściwe przechowywanie płodów rolnych ma zasadnicze znaczenie dla ich dalszego obrotu, obróbki i spożycia. Oferta systemów przechowywania jest obecnie bardzo bogata.

 

Sukces i osiąganie wysokich dochodów przez rolnika zależy od wielu czynników, nie zawsze od niego zależnych. Na niektóre z nich producent rolny może jednak wpływać, np. stosowanie odpowiednich zabiegów agrotechnicznych, wykorzystanie specjalistycznego sprzętu, zbiór płodów rolnych w odpowiednim momencie czy zapewnienie zbiorom odpowiednich warunków przechowywania. W rolnictwie panuje duża konkurencja, dlatego dochodowe gospodarstwa inwestują spore pieniądze, aby dostarczać swoim odbiorcom produkty rolne o wysokiej jakości, nawet długo po zbiorach. Odpowiedniego przechowywania wymaga każdy rodzaj zbiorów, w tym zboża, rośliny strączkowe, rośliny oleiste, motylkowe i okopowe. Rośliny oddawane do skupu muszą spełniać określone parametry, dlatego zaraz po zbiorach i oczyszczeniu przechowuje się je w specjalnych magazynach, odizolowanych od wilgoci, wyposażonych w system wentylacji, czyszczalnie i przenośniki. Zboże najczęściej magazynowane jest w silosach. Podobnie można przechowywać rzepak, jednak wymogi co do przygotowania silosu i panujących w nim warunków są bardziej rygorystyczne. Przechowywanie roślin okopowych polega na ich składowaniu na polu w postaci pryzm. Innym sposobem na przedłużenie trwałości bulw ziemniaków czy buraków jest ich przechowywanie w kopcach, piwnicach lub przechowalniach. Zapewnienie zebranym płodom rolnym optymalnych warunków przechowywania znacznie wydłuża ich przydatność do spożycia, pozwalając korzystać ze zbiorów aż do następnego sezonu.

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...