Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Inne urządzenia rolnicze do przechowywania, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Rury do dmuchawy kolano rura

Rury do dmuchawy kolano rura

Rogóźnokujawsko-pomorskie 100 2018-08-13
znajdzto.pl / ... / Przechowywanie / Inne
Suwałki Kotara zasłona przegroda PCW do chlewni   bricozon. com

Suwałki Kotara zasłona przegroda PCW do chlewni bricozon. com

Suwałkipodlaskie 95 2018-08-06
znajdzto.pl / ... / Przechowywanie / Inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu INNE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu INNE z miast:

Systemy przechowywania w rolnictwie

 

Właściwe przechowywanie płodów rolnych ma zasadnicze znaczenie dla ich dalszego obrotu, obróbki i spożycia. Oferta systemów przechowywania jest obecnie bardzo bogata.

 

Sukces i osiąganie wysokich dochodów przez rolnika zależy od wielu czynników, nie zawsze od niego zależnych. Na niektóre z nich producent rolny może jednak wpływać, np. stosowanie odpowiednich zabiegów agrotechnicznych, wykorzystanie specjalistycznego sprzętu, zbiór płodów rolnych w odpowiednim momencie czy zapewnienie zbiorom odpowiednich warunków przechowywania. W rolnictwie panuje duża konkurencja, dlatego dochodowe gospodarstwa inwestują spore pieniądze, aby dostarczać swoim odbiorcom produkty rolne o wysokiej jakości, nawet długo po zbiorach. Odpowiedniego przechowywania wymaga każdy rodzaj zbiorów, w tym zboża, rośliny strączkowe, rośliny oleiste, motylkowe i okopowe. Rośliny oddawane do skupu muszą spełniać określone parametry, dlatego zaraz po zbiorach i oczyszczeniu przechowuje się je w specjalnych magazynach, odizolowanych od wilgoci, wyposażonych w system wentylacji, czyszczalnie i przenośniki. Zboże najczęściej magazynowane jest w silosach. Podobnie można przechowywać rzepak, jednak wymogi co do przygotowania silosu i panujących w nim warunków są bardziej rygorystyczne. Przechowywanie roślin okopowych polega na ich składowaniu na polu w postaci pryzm. Innym sposobem na przedłużenie trwałości bulw ziemniaków czy buraków jest ich przechowywanie w kopcach, piwnicach lub przechowalniach. Zapewnienie zebranym płodom rolnym optymalnych warunków przechowywania znacznie wydłuża ich przydatność do spożycia, pozwalając korzystać ze zbiorów aż do następnego sezonu.

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...