Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Inne maszyny do obsługi inwentarza żywego, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Waga wagi inwentarzowa Adraf bydło trzoda

Waga wagi inwentarzowa Adraf bydło trzoda

Rogóźnokujawsko-pomorskie 4 800 2019-02-07
znajdzto.pl / ... / Maszyny do obsługi inwentarza żywego / Inne
Waga wagi inwentarzowa Adraf bydło trzoda

Waga wagi inwentarzowa Adraf bydło trzoda

Rogóźnokujawsko-pomorskie 4 800 2019-02-01
znajdzto.pl / ... / Maszyny do obsługi inwentarza żywego / Inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu INNE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu INNE z miast:

Bezpieczeństwo przy obsłudze maszyn przy pracy z żywym inwentarzem

 

Produkcja zwierzęca bez względu na skalę wymaga nierzadko zastosowania sprzętu mechanicznego. Specyfika pracy przy zwierzętach dodatkowo zmusza rolnika do zachowania większej ostrożności.

 

Mimo stosowania się przez rolników do odgórnych przepisów ministra rolnictwa i gospodarki żywnościowej czy do instrukcji maszyn inwentarskich nie sposób jest uniknąć wypadków przy pracy z bydłem hodowlanym. Najczęściej wypadki przy zwierzętach dotyczą zetknięcia się części ciała z elementami ostrymi maszyn i przedmiotów, wciągnięcia przez elementy ruchome maszyny, upadku ciężkiego przedmiotu na rolnika i przewrócenia się osoby obsługującej zwierzęta. Urazy wynikają także z braku ostrożności rolników w stosunku do zwierząt, np. zostają przez nie uderzone, pogryzione itp. Do obsługi inwentarza żywego wykorzystuje się wiele maszyn usprawniających utrzymanie czystości w budynku, przygotowywania i podawania paszy, udoju, transportu zboża itp. W czasie pracy maszyny obsługującej żywy inwentarz niedozwolone jest dokonywanie wszelkich regulacji, zdejmowanie obudowy, pasków itp. Przenośniki stałe do usuwania obornika, w których elementy robocze nie są zabezpieczone, muszą być zaopatrzone w tablice ostrzegawcze. W przypadku użytkowania maszyn paszowych niedopuszczalne jest z kolei zbliżanie rąk do elementów roboczych w celu przepchnięcia masy. Przed uruchomieniem każdej maszyny najważniejsze jest jednak sprawdzenie zabezpieczeń elementów ruchomych i stanu zespołów roboczych.

Proszę czekać - ładowanie treści...