Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Inne opryskiwacze i maszyny nawadniające, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Tarnobrzeg Zasłona kotara brama z pasów PVC PCW do chłodni  bricozon. com

Tarnobrzeg Zasłona kotara brama z pasów PVC PCW do chłodni bricozon. com

Koprzywnicaświętokrzyskie 95 2018-07-10
znajdzto.pl / ... / Ochrona roślin i nawadnianie / Inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu INNE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu INNE z miast:

Koszty związane z nawadnianiem upraw polowych


Wielu rolników z pewnością zastanawia się nad zasadnością instalowania kosztowych systemów nawadniających, aby zapobiec stratom w produkcji rolnej, szczególnie w okresie suszy.


Planując inwestycje związane z założeniem systemu nawadniającego, należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które składają się na koszty całego przedsięwzięcia, w tym koszty organizacyjne, inwestycyjne, eksploatacyjne i technologiczne. Założenie systemu nawadniającego nie będzie miało sensu, jeśli wzrost plonów nie będzie wystarczający w stosunku do poniesionych nakładów. Inwestycje organizacyjne poniesione na system nawadniający to przede wszystkim uzyskanie odpowiednich pozwoleń wodnoprawnych, budowlanych i innych, uwzględnienie płodozmianu i obecności rozłogów. Kwestie inwestycyjne dotyczą zakupu i instalacji urządzeń deszczujących, lini przesyłowych, pompowni oraz zorganizowania dostępu do ujęcia wody. W kosztach eksploatacyjnych należy uwzględnić cenę wody, koszt energii, koszt robocizny i amortyzację. W koszt systemu nawadniającego wchodzą także koszty związane z ochroną roślin i nawożeniem. W ogólnym rozrachunku warto uwzględnić zarówno koszty poniesione na system nawadniający, jak i korzyści płynące z takiej inwestycji. Wykorzystanie systemu nawadniającego może dać wzrost dochodu dzięki możliwości zawierania umów kontraktacyjnych, intensywnemu stosowaniu odmian, zmniejszeniu ryzyka uprawy, lepszemu wykorzystaniu nawozów i wykonywaniu zabiegów agrotechnicznych według planu.

Proszę czekać - ładowanie treści...