Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Inne opryskiwacze i maszyny nawadniające, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (3)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Zawór rozdzielacz manualny 3 sekcyjny Duro

Zawór rozdzielacz manualny 3 sekcyjny Duro

Rogóźnokujawsko-pomorskie 300 2019-02-18
znajdzto.pl / ... / Ochrona roślin i nawadnianie / Inne
Prace, usługi w ogrodzie, na działce, Trawnik, Zieleń, Ogród

Prace, usługi w ogrodzie, na działce, Trawnik, Zieleń, Ogród

Płockmazowieckie 1,00 2019-02-18
znajdzto.pl / ... / Ochrona roślin i nawadnianie / Inne
Tarnobrzeg Zasłona kotara brama z pasów PVC PCW do chłodni  bricozon. com

Tarnobrzeg Zasłona kotara brama z pasów PVC PCW do chłodni bricozon. com

Koprzywnicaświętokrzyskie 95 2019-02-13
znajdzto.pl / ... / Ochrona roślin i nawadnianie / Inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu INNE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu INNE z miast:

Koszty związane z nawadnianiem upraw polowych


Wielu rolników z pewnością zastanawia się nad zasadnością instalowania kosztowych systemów nawadniających, aby zapobiec stratom w produkcji rolnej, szczególnie w okresie suszy.


Planując inwestycje związane z założeniem systemu nawadniającego, należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które składają się na koszty całego przedsięwzięcia, w tym koszty organizacyjne, inwestycyjne, eksploatacyjne i technologiczne. Założenie systemu nawadniającego nie będzie miało sensu, jeśli wzrost plonów nie będzie wystarczający w stosunku do poniesionych nakładów. Inwestycje organizacyjne poniesione na system nawadniający to przede wszystkim uzyskanie odpowiednich pozwoleń wodnoprawnych, budowlanych i innych, uwzględnienie płodozmianu i obecności rozłogów. Kwestie inwestycyjne dotyczą zakupu i instalacji urządzeń deszczujących, lini przesyłowych, pompowni oraz zorganizowania dostępu do ujęcia wody. W kosztach eksploatacyjnych należy uwzględnić cenę wody, koszt energii, koszt robocizny i amortyzację. W koszt systemu nawadniającego wchodzą także koszty związane z ochroną roślin i nawożeniem. W ogólnym rozrachunku warto uwzględnić zarówno koszty poniesione na system nawadniający, jak i korzyści płynące z takiej inwestycji. Wykorzystanie systemu nawadniającego może dać wzrost dochodu dzięki możliwości zawierania umów kontraktacyjnych, intensywnemu stosowaniu odmian, zmniejszeniu ryzyka uprawy, lepszemu wykorzystaniu nawozów i wykonywaniu zabiegów agrotechnicznych według planu.

Proszę czekać - ładowanie treści...