Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
SKUP ŻYTA

Sadki

SKUP ŻYTA

Sadki

Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Maszyny do zbioru ziemniaków, cebuli i kukurydzy, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Pielnik obsypnik Noctu przystawka obsypnik do ziemniaków Bomet

Pielnik obsypnik Noctu przystawka obsypnik do ziemniaków Bomet

Rogóźnokujawsko-pomorskie 3 600 2018-10-04
znajdzto.pl / ... / Maszyny do zbioru roślin okopowych / inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu INNE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu INNE z miast:

Maszyny do zbioru roślin okopowych

 

Tendencją współczesnego rolnictwa jest konstruowanie maszyn wydajnych i ekonomicznych. W celu obniżenia kosztów upraw wykorzystuje m.in. zaawansowane systemy sterujące.

 

Do zbioru roślin okopowych wykorzystuje się kombajny jedno lub dwurzędowe. Najbardziej efektywne i ekonomiczne wydaje się jednak użycie kombajnu czterorzędowego. Kombajny jednorzędowe z reguły są przyczepiane do ciągnika. Większe maszyny do zbioru roślin okopowych są natomiast urządzeniami samojezdnymi. Wprawdzie na oszczędność w kosztach upraw wpływa także prędkość maszyny roboczej, co się przekłada na krótszy czas całego procesu zbioru roślin okopowych. Nie zawsze takie rozwiązanie jest jednak możliwe do wdrożenia. W przypadku kombajnów do zbioru ziemniaków prędkość robocza wynosi 5-6 km/h, najwyżej 8 km/h. Prędkość kombajnu jest dostosowana do możliwości pracy elementu odsiewającego i stopnia odporności bulw na uszkodzenia. W celu zwiększenia wydajności produkcji rolnej przy zbiorze buraków cukrowych wykorzystuje się większe kombajny, sześcio-, ośmio- lub dziewięciorzędowe. Koła w maszynach do zbioru roślin okopowych mają przesunięte koła względem siebie, co powoduje mniejsze obciążenie na glebę. W przypadku zbioru buraków prędkość robocza kombajnu wynosi do 13 km/h. Taka prędkość jest możliwość dzięki zastosowaniu silników o mocy nawet 600 KM.

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...