Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Gniotowniki do zboża, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Cena Dodano
Gniotownik gniotowniki zgniatacz ziarna zboża nowe nowy

Gniotownik gniotowniki zgniatacz ziarna zboża nowe nowy

Rogóźnokujawsko-pomorskie 4 400 2019-06-12
znajdzto.pl / ... / Przechowywanie / Gniotowniki
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu GNIOTOWNIKI z województw: Zobacz ogłoszenia z działu GNIOTOWNIKI z miast:

Gniotowniki

 

Gniotowniki są niezbędnymi maszynami w produkcji paszy dla zwierząt hodowlanych. Dobrze rozdrobnione ziarno to gwarancja lepszego przyswajania składników pokarmowych przez zwierzęta.

 

Zgniatacze czy też gniotowniki do ziarna mają zastosowanie uniwersalne, co oznacza, że nadają się do zgniatania wszystkich rodzajów zbóż i roślin strączkowych. Wielu rolników rezygnuje z zakupu śrutownika na rzecz gniotownika, ze względu na efekt dobrego rozdrobnienia ziarna. Niska temperatura pracy gniotownika powoduje, że nie dochodzi do strat białka. Miażdżenie ziaren zbóż ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest bardzo wysoka przyswajalność substancji mineralnych i witamin przez zwierzęta, sięgająca nawet 90%. W przypadku śrutowania dostępność pokarmowa zboża dla zwierząt wynosi 70%. Ponadto zastosowanie gniotownika zmniejsza ilość części pylistych. Obecnie gniotowniki wykorzystywane są w produkcji paszy dla wszystkich zwierząt hodowlanych - bydła, koni i trzody chlewnej. Niemal każdy uznany producent maszyn rolniczych posiada w swojej ofercie kilka modeli gniotowników. Maszyny te mogą się różnić między sobą kilkoma parametrami – wydajnością, szerokością i liczbą walców zgniatających, sposobem regulacji szczeliny roboczej i przeniesienia napędu, zasypem do montażu linii automatycznej oraz mocą silnika. Gniotowniki są prostymi maszynami, łatwymi w obsłudze i konserwacji. Użytkowanie gniotownika ma wiele zalet, np. niskie zapotrzebowanie na moc, regulowany stopień zgniotu ziaren, uzyskiwanie optymalnego kształtu ziarna. Gniotowniki wyposażone są także w magnesy wychwytujące elementy żelazne, zabezpieczenie w przypadku zaniku fazy, a materiał, z którego wykonane są walce, zapobiega przyklejaniu się ziaren.

Proszę czekać - ładowanie treści...