tagi cysterny do szlamu
beczkowóz
zobacz więcej
Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Cysterny do szlamu i nieczystości, używane i nowe - maszyny rolnicze - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu CYSTERNY DO SZLAMU z województw: Zobacz ogłoszenia z działu CYSTERNY DO SZLAMU z miast:

Cysterny do szlamu i nieczystości

 

Wozy i beczki asenizacyjne znajdują szerokie zastosowanie w gospodarstwach rolnych nastawionych na uprawę warzyw, zbóż i w hodowli bydła. Urządzenia te wykorzystywane są do pobierania, transportu, przechowywania i rozpylania naturalnych nawozów płynnych – gnojówki, gnojowicy i obornika płynnego.

 

Nawozy naturalne rozlewane są po powierzchni pół, łąk, pastwisk, a następnie mieszane z ziemią. Ze względu na cenny azot, który posiada właściwości lotne, gnojówka powinna być stosowana doglebowo. Obecnie najprostszą konstrukcję, która umożliwia rozlewanie nawozów naturalnych, posiadają  beczki ocynkowane lub z tworzyw sztucznych. Posiadają one przy wylocie urządzenia pozwalające na poszerzenie rozlewu. Są to z reguły płytki rozpryskujące, rury z otworami co ok. 12cm lub blaszane rowkowane płyty, po których przez rowki spływa nawóz. Beczka może być ustawiona na przyczepie lub wózku transportowym.

Oprócz beczek do nawozów istnieją tzw. wozy asenizacyjne. Mogą być to jedno lub dwuosiowe cysterny przyczepiane do ciągnika, wyposażone w urządzenia do napełniania i rozlewania. Cysterny jednoosiowe mają mniejszą pojemność od dwuosiowych, ale są bardziej zwrotne. Wozy asenizacyjne znajdują także inne zastosowanie w gospodarstwie. Mogą służyć do transportu wody, a w razie konieczności, pełnić funkcję wozu strażackiego. Odpowiednie węże pozwalają na uzyskanie pionowego strumienia wody do wysokości 30 m. Inną konstrukcję mają wozy asenizacyjne do rozlewania gnojowicy, czyli obornika wymieszanego z wodą. W cysternie tworzy się wówczas zawiesina, dlatego zbiornik wyposażony jest ślimak, który pełni funkcję mieszadła, co zapobiega rozwarstwianiu się nawozu.

Wóz asenizacyjny czy beczka do nawozów jest niezbędna w pracach polowych. Zakup wozu wiąże się jednak ze sporym wydatkiem, dlatego wybór musi być podyktowany do faktycznych potrzeb. Warto wziąć pod uwagę możliwość zakupu jednego wozu w ramach większej organizacji lub wspólnie z innymi rolnikami, który posiadają większy areał. Coraz częściej producenci oferują uniwersalne wozy, w których jedno podwozie obsługuje różne typy zabudów – wóz asenizacyjny, skrzynię o ładowności 10 t, rozsiewacz nawozów, wapna czy soli, rozrzutnik obornika, a także platformę do materiałów objętościowych.

Proszę czekać - ładowanie treści...