tagi c-330
Ursus
zobacz więcej
Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Traktory rolnicze, ciągniki Ursus C-330 używane i nowe - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu C-330 z województw: Zobacz ogłoszenia z działu C-330 z miast:

Ursus C-330 – mały ciągnik o dużych możliwościach

Traktor Ursus C-330 powstał w wyniku wielu modyfikacji poprzednich modeli, począwszy od C-325 przez C-328, kończąc na C-335. Model C-330 był produkowany w dwóch wersjach - jako C-330 w latach 1967-1987 i C-330M od lipca 1986 r. do 1993 r.

 

Ursus C-330 M w stosunku do poprzedniego modelu wyróżniał się wzmocnionym łożyskowaniem w skrzyni biegów i w tylnym moście napędowym, zwiększono także prędkość traktora o ok. 8% przez zmianę przełożeń oraz wzmocniono tłumik wydechowy. W drugiej połowie 1989 roku traktory te były wyposażone w zaczep górny, taki jak montowano w Ursusach 3512.

Ursusy C-330 wykorzystywane są w gospodarstwach do 15 ha. W pracach związanych z podorywką mogą być łączone z pługiem 5 x 30 cm, do orki głębokiej stosuje się pługi 2x35 cm. Ursusy C-330 są maszynami uniwersalnymi, gdyż pracują także przy wyrębach lasu. Cechuje je ekonomiczność, wytrzymałość oraz małe wymiary.

Do wad tego ciągnika najczęściej zalicza się małą liczbę biegów, a u starszych modeli montowanie prądnic prądu stałego.

 

Mówiąc o zaletach, najczęściej użytkownicy chwalą Ursusy C-330 za dwustopniowe sprzęgło, gdyż dzięki niemu ciągnik ten może współpracować z maszynami napędzanymi wałkiem, które wymagają zatrzymania traktora w czasie pracy. Ursusy są najbardziej popularne w małych gospodarstwach rolnych, nadają się do prac w niskich temperaturach, także w okresie zimy. Ciągniki te bowiem mają zamontowany tzw. odprężnik, który obniża ciśnienie sprężania, oraz posiadają świece żarowe. Ursusy C-330 chwalone są za niskie zużycie paliwa, bardzo dobre rozłożenie masy oraz wytrzymałą skrzynię biegów. Mają także możliwość regulacji prześwitu i rozstawu kół. Dzięki dużej dostępności do części wymiennych możliwa jest ciągła modernizacja tego ciągnika i eksploatacja przez kolejne lata.

Ursus C-330 jest drugim po modelu C-360 co do ilości wystawianych na sprzedaż ciągników na portalach ogłoszeniowych. Ceny tych traktorów są bardzo zróżnicowane, zależą bowiem od stopnia eksploatacji danego egzemplarza, rocznika i tego, w jakim stopniu został zmodernizowany. Najtańsze modele Ursusa C-330 wystawiane są za ok. 9 tys. zł, a najdroższe za 24 tys. zł.

Proszę czekać - ładowanie treści...